Uczestnictwo kobiet w sporcie jest od lat przedmiotem dyskusji

Świat powoli otwiera się na ideę zawodniczek i korzyści, jakie przynoszą społeczeństwu.

Artykuł omawia, w jaki sposób kobiety uczestniczą w sporcie, co powstrzymuje je przed uprawianiem sportu i co można zrobić, aby przyszłość kobiecego sportu była bardziej inkluzywna.

Kobiety utrzymują się w tempie wyższym niż kiedykolwiek wcześniej, a ich szanse nigdy nie były lepsze, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

Kobiety zawsze były częścią sportu, ale ostatnio wzrosła liczba kobiet zajmujących się tą dziedziną. Kobiety są zachęcane do pełnienia roli trenerów, ponieważ są zwinne i wyszkolone w uprawianiu różnych dyscyplin sportowych.

W USA jest duża obecność kobiet w piłce nożnej, hokeju i koszykówce. Sport z największym odsetkiem kobiet to piłka nożna, w której około 45% graczy to kobiety. W Australii prawie połowa wszystkich piłkarzy to kobiety, które stanowią ponad 50% wszystkich piłkarzy w tym kraju. Sydney FC ma więcej kobiet niż w jakimkolwiek innym klubie w Australii, z całkowicie żeńskim składem, który reprezentował Australię zarówno na Mistrzostwach Świata, jak i na igrzyskach olimpijskich, a także zdobył trzy tytuły mistrzowskie w lidze.

Zawodniczki muszą mieć świadomość, że podczas rywalizacji stają przed różnymi wyzwaniami

Po sukcesie Pucharu Świata Kobiet toczy się wiele dyskusji na temat zawodniczek w sporcie zawodowym. Istnieje znaczna liczba kobiet, które grają zawodowo zarówno w ligach męskich, jak i żeńskich, ale nadal są one niedostatecznie reprezentowane w tej branży.

Podczas Mistrzostw Świata Mężczyzn toczyło się wiele dyskusji na temat wartości zawodniczek i tego, dlaczego nie powinny grać z mężczyznami. Jednym z głównych powodów tej dyskusji jest to, że kobiety są rzadkością w porównaniu z mężczyznami.

Coraz więcej kobiet realizuje swoje marzenie o uprawianiu sportu wyczynowego, a także coraz więcej organizacji wspierających je finansowo i zapewniających im możliwości coachingu.