Przekonanie, że kobiety są fizycznie słabsze od mężczyzn, to mit, który istnieje od dziesięcioleci

Kobiety są tak samo silne jak mężczyźni, ale po prostu nie są przyzwyczajone do tego, że są popychane do granic możliwości w ten sam sposób.

W ostatnich latach zauważalny jest jednak wzrost liczby kobiet startujących i uprawiających sport zawodowo. Wynika to z postępu w technologii, technologii medycznej i zmian społecznych, które zwróciły uwagę na zawodniczki.

Kobiety mają za sobą długą historię uprawiania sportu, ale dopiero niedawno przepaść między sportowcami płci męskiej i żeńskiej zmniejszyła się dzięki postępowi technologicznemu. Kobiety zawsze uprawiały sport na równym poziomie z mężczyznami, ale nie było to zauważalne ze względu na to, jak społeczeństwo patrzyło na nie od wieków – jednak wraz z nowymi postępami technologicznymi – z biegiem czasu sytuacja zmieniła się dość drastycznie

Kobiety uprawiające sport stoją przed wieloma wyzwaniami, takimi jak brak funduszy, zasobów, wsparcia i dostępu do boisk. Istnieje wiele przeszkód, które kobiety muszą pokonać, aby odnieść sukces w sporcie.

Najlepszym sposobem na pokonanie tych wyzwań dla tych kobiet jest bycie bardziej aktywnym i głośno wyrażającym swoje potrzeby.

Kobiety stanowią ponad połowę populacji uprawiającej sport. Jednak mają trudny okres, jeśli chodzi o możliwości i uznanie.

Kobiety są stale pogardzane jako nie mogące być tak dobre jak mężczyźni, jeśli chodzi o sport. Ideę kobiet w sporcie wciąż otaczają negatywne stereotypy i klisze.

W związku z niedawnym sukcesem Sereny Williams i Simone Biles, które zdobyły łącznie sześć złotych medali na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku, wzrosło zainteresowanie sportowcami.