Kobiety z całego świata uprawiały sport od czasów starożytnych

Włączenie kobiet do sportu jest jednym z najnowszych, ale ważnych wydarzeń w historii.

Kobiety zdobywają popularność w sporcie i przełamują bariery, rywalizując i przewyższając sportowców płci męskiej. Ale wciąż jest miejsce na poprawę, jeśli chodzi o równość płci.

Wykazano, że kobiety mają ogromny wpływ na społeczeństwo i kulturę. Obarczono ich odpowiedzialnością za rozbicie szklanego sufitu, zmianę percepcji i ról płciowych itp.

W sporcie kobiety nadal mają mniejsze szanse niż mężczyźni na spełnienie marzeń o zostaniu zawodowym sportowcem. Wynika to z braku możliwości dla zawodniczek. Na przykład, według danych Sports Illustrated z 2018 r., w profesjonalnych ligach, takich jak NFL, NBA i MLB, jest nieco ponad 2% zawodniczek.

Kobiety zaczęły aktywnie uczestniczyć w sporcie. Nie grają już tylko w koszykówkę czy siatkówkę.

Według niektórych badań kobiety nie tylko bardziej angażują się w sport, ale także pasjonują się nim bardziej niż mężczyźni. Dzieje się tak, ponieważ mają więcej okazji do zabawy i treningu w porównaniu do swoich męskich odpowiedników.

Liczba kobiet uprawiających sport znacznie wzrosła na przestrzeni lat, a to dzięki temu, że istnieją programy, które zaspokajają ich specyficzne potrzeby.