Gdy samochód stał się bardziej dostępny, stał się również głównym środkiem transportu kobiet

Kobiety utorowały drogę samochodom dzięki swojemu wkładowi w przemysł motoryzacyjny, takim jak praca w produkcji samochodów, inżynieria, a nawet udział w wyścigach.

Przyszłość kobiet jest ściśle związana z motoryzacją. Jeśli chodzi o samochody i przejazdy przez ruch uliczny, kobiety mają na ten temat wiele do powiedzenia. Stoją również za wieloma innowacjami, które zmieniły branżę motoryzacyjną w zakresie pojazdów elektrycznych i autonomicznej jazdy.

W przemyśle samochodowym kobiety są postrzegane jako mniejszość. Jednak ostatnie lata pokazały, że teraz się to zmienia.

Kobiety rozwijają się we wszystkich aspektach przemysłu samochodowego i angażują się w karierę w nim. Na przykład kobiety stanowią ponad połowę siły roboczej w branży motoryzacyjnej i oczekuje się, że do 2020 roku przejmą funkcję prezesów głównych firm samochodowych.

Kobiety zawsze były silną siłą w branży motoryzacyjnej. Mimo że nie pozwolono im wejść do branży zdominowanej przez mężczyzn, udało im się wyrobić sobie markę, pracując jako mechanicy samochodowi i panny młode.

W ciągu ostatniej dekady Stany Zjednoczone odnotowały wzrost liczby kobiet jeżdżących samochodem. Wynika to z większej liczby kobiet posiadających samochody i ich większej niezależności ekonomicznej. Kobiety są również w stanie jeździć na własną rękę, zamiast męskiego szowinizmu czy seksizmu, które uniemożliwiają im usiąść za kierownicą.

Rosnąca widoczność kobiet w samochodach pokazuje, że wciąż jest wiele do zrobienia, jeśli chodzi o osiągnięcie równości w tej tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn branży.